Gelişen ve değişen dünyamızda teknolojik gelişmeler hayatımızın bir çok alanında bize kolaylıklar sağlasa da bir takım konularda çok daha dikkat etmemiz şart olan vaziyetleri ortaya çıkarmaktadır.Gün geçtikçe dünya genelinde bilgi hırsızlığı,dolandırılıcık,şahsi ve müessesesel bilgilerin ele geçirilmesi kötü niyetli kişi yada müesseselerin hedefi haline gelmiştir. Bilhassa yazılı metinlerin ve bilginin depolandığı araçlar başka bir deyişle evraklar, Harddiskler,Cd,Flaş Hafızalar,Kredi Kartları,Disketler ve hem de film kareleri imha edilmesi noktasında insanlar yeni arayışlara yönelmiştir. İşte bu ihtiyacı karşılamak için evrak imha makineleri,Multi Medya imha ediciler tasarlanıp üretilmiştir.

Çoğunlukla evrak imha makinesi diye adlandırılan bu ürünler ayrı olarak kağıt nasihatici,kağıt kırpma,evrak nasihatici,evrak parçalama isimleriyle de bilinmektedir. Evrak imha makineleri yalnızca kağıt imha etmez. Evrak imha makinesinin özelliğine göre bilginin depolandığı ve daha geniş bir depolama alanına sahip olan Harddiskleri de parçalayarak kullanılamaz hale getirir.Ayrı olarak son zamanlarda hemen hemen herkesin kullandığı kredi kartlarının imhasınıda sağlar.Bilginin depolandığı bir diğer araç ise hiç süphesiz CD-DVD’lerdir. Evrak imha makinaları CD-DVD’leri parçalayarak birleştirilemez-kullanılamaz hale getirir.Flaş hafızalar de evrak imha makinelerinde kolayca imha edip kullanılamaz hale getirilebilir.Her ne kadar şuanki teknolojide film şeritleri pek kullanılmasada şayet film şeritini yok etmek istiyorsanız kesinlikle en güvelir sistem yeniden evrak imha makinelerini kullanmak olacaktır.

Evrak imha makinelerinin genel manada işlevi ehemmiyetli bilgilerin, ikinci ve üçüncü şahıslar tarafından görülmemesi gereken bilgiler içeren evrak yada multi medya ürünleri imha edilerek doğabilecek güvenlik meselelerinin önüne geçilmesidir.

Evrak imha makinası alırken üç şeye dikkat edilmesi gerekir;

1- Saklılık derecesi

2- Sayfa kapasitesi

3- Kesim şekli

Kobra marka evrak imha makinesi ihtiyaç duyduğunuz bütün özellikleri karşılayabilecek büro tipinden endüstri tipine kadar bir yapıya sahiptir. Bu bilgiler ışığında evrak imha makinesi ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bütün suallerinize cevaplayabilecek uzman ve tecrübeli kadromuz 444 5 439 çağrı merkezinden sizleri beklemektedir.

Evrak İmha Makinesi Nedir, Nasıl Çalışır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir